Wydarzeniem towarzyszącym 28. edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE w Toruniu będzie wystawa retrospektywna – Helmut Newton: Lubię silne kobiety. Fotografie tego wybitnego niemieckiego artysty będą prezentowane w przestrzeniach Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu od 16 października 2020 do 28 marca 2021 r. Wystawa została zorganizowana we współpracy CSW z Fundacją Tumult i Fundacją Helmuta Newtona z Berlina.

Toruński Pchli Targ to wspólna inicjatywa Biura Toruńskiego Centrum Miasta i Hufca ZHP Toruń. Trwa od kwietnia do października i zawsze w pierwszą sobotę miesiąca. Zobaczcie jak wyglądał on dziś - KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

17. edycja „niepokornego” Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest odbyła się w Toruniu w dniach 19–27 października 2019 roku. Do Torunia przyjechały gwiazdy filmowe i nie tylko:

Zobaczcie nasze relacje z Gali Otwarcia i rozmowy z gośćmi festiwalu:

 

 

 

 

 

Ekipa filmowców z Bollywood przyjeżdża na zdjęcia do Torunia. Prace nad filmem spowodują utrudnienia dla pieszych i kierowców od 27 września do 3 października. W Toruniu powstaną zdjęcia do polsko-hindusko-serbskiego filmu „Kotigobba 3”. Film opowiada o człowieku niezniszczalnym, typowym bohaterze kina akcji, w którego wciela się gwiazda kina hinduskiego Sanjeev Sudeep. Będzie on musiał zmierzyć się z wrogim gangiem, aby uratować niewinnych ludzi. Zobaczcie przykładowy zwiastun drugiej części i wyobraźcie sobie nasze miasto w tle:

 

W 2018 roku wyszedł też teledysk Mirny Elia - egzotycznej piękności, który w całości został nakręcony w Toruniu:

 

Utrudniania na drogach w Toruniu [KLIKNIJ]

W Toruniu odbyła się inscenizacja, w której wzięło udział ponad 50 rekonstruktorów. Wykorzystano niemiecki samolot, kuter wojskowy KH200 oraz motocykl Sokół 1000. Powrót do przeszłości na wyciągnięcie ręki na bulwarach toruńskich. Zobaczcie jak to wyglądało:

 

W Toruniu odbył się długo zapowiadany "Marsz Równości". Na miejsce skierowano około 400 policjantów, wóz policyjny z armatkami wodnymi, psy tropiące. Sam marsz zamykało ponad 30 busów policyjnych. Można było zauważyć również mnóstwo nieoznakowanych aut, które zabezpieczały trasę marszu. Marsz trwał ponad 3 godziny. Turyści bacznie obserwowali toruńskie wydarzenia i zastanawiali się czy Policja przyjechała po uczestników marszu czy też ich ochrania. Wszystko było zorganizowane perfekcyjnie.

Na Bulwarach ustawiono liczne namioty, w których można było np.: wypożyczyć flagę. Ściągnięto do Torunia twarze, które wzbudzają kontrowersje. Słychać było dialogi typu "A w Warszawie to robiliśmy, to tu nie przeszło..." . Rozdawano napoje w barwach LGBT.

W tym samym czasie na starówce odbył się marsz przeciwników. "Nigdy nie będziecie prawdziwą rodziną", "Chłopak, dziewczyna, normalna rodzina", "Toruń wolny od dewiacji" to tylko niektóre ich hasła. Na koniec odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zamiast napojów rozdawano figurki przedstawiające dziecko w 10 tygodniu życia, aby przeciwdziałać aborcji. Cały marsz zabezpieczało 2 radiowozy i 8 policjantów.

Zobaczcie naszą relację:

W grudniu każdego roku w Toruniu odbywają się koncerty, które mają uczcić pamięć lidera zespołu Republiki - Grzegorza Ciechowskiego, który pierwsze kroki  artystyczne stawiał właśnie w Toruniu.

Festiwal Teatrów Ulicznych to impreza odbywająca się głównie w wakacje. Każdy z teatrów, który przybywa do Torunia jest niezwykły, zaskakujący i magiczny. Różnorodność repertuaru potrafi zaskoczyć i prawie zawsze nikt nie wychodzi zawiedziony. http://festiwalteatrowulicznych.pl/

Najlepszy festiwal filmowy w Polsce to "Camerimage", który powstał 25 lat temu w Toruniu. Ostatni festiwal odbył się w Bydgoszczy, a niektóre imprezy towarzyszące w Toruniu! Do Torunia przyjechał Bryan Adams, David Lynch czy Sandro Miller. Camerimage odbywa się w listopadzie, więc miejmy nadzieję, że ktoś znany ponownie odwiedzi Toruń. https://camerimage.pl/

f t g

JoomBall - Cookies