Toruń zyskał nową flotę, składającą się z 50 nowoczesnych elektrycznych autobusów, które od teraz kursują po mieście. Pojazdy te charakteryzują się ciszą, komfortem oraz brakiem emisji spalin, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców. Inwestycja w nową flotę została znacznie wsparcia finansowego, co podkreśla znaczenie zrównoważonego transportu. Więcej informacji i szczegółowych zalet można znaleźć w przygotowanym filmie na kanale MZK.
Zakup nowych autobusów był możliwy dzięki środkom Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w ramach projektu dotyczącego „Zakupu autobusów zeroemisyjnych wraz z niezbędną infrastrukturą do ładowania – Etap III”. Zrealizowanie tej inwestycji wiązało się z całkowitym kosztem około 87 mln zł, w tym ponad 67,3 mln zł pochodziło z dofinansowania Unii Europejskiej.
Nowe elektryki, które od teraz będą codziennie wozić pasażerów po Toruniu, to niewątpliwie krok w stronę ekologicznego transportu publicznego. Dzięki ich wprowadzeniu, miasto ponownie pokazuje swoje dążenie do modernizacji infrastruktury oraz troski o zdrowie i komfort mieszkańców. Warto zaznaczyć, że więcej szczegółów na temat korzyści płynących z użytkowania tych pojazdów można zobaczyć w filmie dostępnym na platformie YouTube.
Źródło: Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu
Oceń: Nowe elektryczne autobusy w Toruniu – zrównoważony transport na najwyższym poziomie
Zobacz Także

