• .

  • .

  • .

  • .

  • .

Najstarsza firma cukiernicza w Polsce, produkująca pierniki od 257 lat zgłosiła się do programu Kryptonim Szef PL.  Prezes firmy pochwalił się, że firma produkuje pierniki za 60 do 65 mln zł rocznie. Epidemia spowodowała ograniczenie produkcji. Sprawiło to, iż szefowie postanowili przeanalizować sytuację w firmie. Szef marketingu w przebraniu uczestniczył w poszczególnych procesach produkcji.

Przy wyrobie ciasta poznał Pawła, który w firmie pracuje 38 lat! Posiadł on umiejętność perfekcyjnego przygotowania ciasta, za co został wychwalony. Pan Paweł powiedział, że w firmie nie ma stażowego, ani profitów dla doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Zaznaczył, że po osiągnięciu wieku emerytalnego bez zastanowienia odchodzi z zakładu.

Przy układaniu pierników szef w przebraniu poznaje Panią Emilię, która zaczęła pracę 3 lata temu. Następną osobą, którą poznaje to Pani Bożenka, która pracuje w fabryce od 32 lat. Potwierdziła słowa Pana Pawła o braku jakichkolwiek benefitów dla starszych stażem pracowników.

Po przeanalizowaniu całej sytuacji szefowie postanowili nagrodzić prawie wszystkich. Postanowili dać 3000 zł pracownikom z solidnym doświadczeniem, którzy prawie całe życie przepracowali na rzecz firmy. Najmłodsza stażem otrzymała 3500 zł i możliwość odbycia szkolenia.

Po programie widzowie zaczęli komentować odcinek. Wszystkie zarzuty dotyczyły płac i złego traktowania pracowników z dużym doświadczeniem i wieloletnim stażem pracy. Na tyle dużo ich było, że Toruńskie Pierniki usunęły post, w którym pochwaliły się udziałem w programie.

Całość obejrzycie na stronie FOCUS TV - Obejrzyj całość online - KLIKNIJ TUTAJ

 

f t g

JoomBall - Cookies