Niecałe 25 km od Torunia znajduje się słynny Ciechocinek! Słynie on z licznych sanatoriów, tężni, emerytów i tzw."fajf". Tu trzeba przyjechać, żeby zrozumieć fenomen Ciechocinka. Z dworca PKS przy ul. Dąbrowskiego (blisko starówki) dojedziecie tu bezproblemowo. Zobacz odjazdy - kliknij. W Ciechocinku bardzo często występuje Don Vasyl, który w nim mieszka. Warto pójść na jego koncert i zobaczyć prawdziwych Romów.

Exploseum to miejsce wyjątkowe, które robi niesamowite wrażenie na zwiedzających. Muzeum prezentuje jedno z największych przedsiębiorstw zbrojeniowych III Rzeszy - DAG Fabrik Bromberg, które wzniesiono na okupowanych ziemiach polskich. Ekspozycje dotyczą historii koncernu, którego założycielem był Alfred Nobel, fabryki DAG Bromberg, wojskowości, uzbrojenia, materiałów wybuchowych, a także pracy przymusowej na terenach III Rzeszy. Niesamowite przeżycia, niezwykłe miejsce, niewątpliwie warto.

Po drodze do Exploseum pod Bydgoszczą warto zajechać do Solca Kujawskiego. Znajduje się tam Jura Park. Idealne miejsce dla całej rodziny oraz na spacer. W środku znajduje się park z dinozaurami, muzeum, kino 5d i nie tylko. Jeżeli nie byliście nigdy w takim miejscu to polecamy. Strona www - kliknij

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej - to miejsce niezwykłe dla katolików. Znajduje się około 100 km od Torunia. W sezonie letnim kursują autobusy między Toruniem a Sanktuarium. Jeżeli jedziecie autem to trzymajcie się głównych tras, ponieważ skróty po terenach wiejskich bardzo wydłużają trasę.

Ile waży radioteleskop? Jaki kolor ma Słońce? Jakie ma możliwości radioteleskop?  Na te i inne pytania uzyskacie odpowiedzi w Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Po Obserwatorium oprowadzają prawdziwi astronomowie, którzy potrafią zaciekawić swoimi opowieściami. Centrum można zwiedzać indywidualnie, ale w określonych terminach, które są podane na stronie fundacji - kliknij.

Z Torunia dojedziecie tanio i szybko PKP. Grudziądz słynie głównie z pięknych spichlerzy nad Wisłą. Starówka jest mała ale urokliwa.

W maju został otwarty dla zwiedzających Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce – nowy oddział Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Pierwszy w Polsce skansen poświęcony osadnictwu olenderskiemu. Na otwarciu obiektu w role mieszkańców chałup wcielili się aktorzy lokalnych grup: Teatru Humoreska oraz Teatru Janek Wędrowniczek. Był to wspaniały pomysł. Dzięki nim można było przeżyć istny "powrót do przeszłości". Zobaczcie nasze zdjęcia:

f t g

JoomBall - Cookies