Akademiki w Toruniu znajdziemy na Bialanach i w Centrum.

Plusy akademików:

1.    Darmowy Internet, który nie zawsze funkcjonuje należycie - zdarzają się  awarie spowodowane obciążeniem sieci w godzinach szczytu.

2.     Możliwość integracji, która powinna być plusem numer jeden.  Ilość nowo poznanych ludzi jest oczywiście uzależniona od akademika, w którym zamieszkacie. W niektórych drzwi nie zamykają się praktycznie przez ponad połowę doby, a  innych zazwyczaj znajomości ograniczają się do tkz. segmentów, gdzie mieszka się zwykle w cztery osoby.  Najważniejsze jednak jest, aby zamieszkać z ludźmi „nadającymi” na tych samych falach.  Student musi być często ugodową osobą, bo zawsze może trafić jeszcze gorzej. Akademik jest niewątpliwie miejscem gdzie student zintegruje się praktycznie wszędzie : we wspólnej kuchni, łazience,  pralni, na korytarzu czy windzie.

3.    W akademikach znajdziecie miejsca, gdzie każdy student ma swobodny dostęp do TV, pralki czy lodówki. Nie będziecie przejmować się dodatkowymi opłatami za prąd, wodę czy gaz. Każde z tych miejsc jest miejscem integracji, np.: ”Telewizornia” jest miejscem gdzie spotkasz nowych znajomych i miejscem kłótni o wybór kanałów mimo, iż wiele ich nie ma.

4.    Zapoznając się z powyższymi punktami, można zadać sobie pytanie : Jak się uczyć, gdy trafię do pokoju, gdzie drzwi się „nie będą się zamykały” ze względu na imprezy itp?  Pomyślano w akademikach także o ambitnych studentach. Są tkz. „kujownie” gdzie będzie krzesełko ze stolikiem i lampką – gdzie raczej nikt wam nie powinien przeszkadzać.

5.    W akademiku znajdziecie także pomoc od starszych roczników. Zawsze poznacie kogoś z tego samego wydziału i będziecie mieli możliwość zadania  nurtujących was pytań, jak również zapytać o notatki innego studenta.

6.    Plusem, który jest na pewno znaczącym kryterium wyboru, jest po prostu jego cena. Niestety ciągle wzrastająca, ze względu na wzrastające ceny wody i ogrzewania w Polsce, jak również przez niegospodarność większości  studentów.

7.    Darmowa komunikacja między akademikami i uczelnią, jest pewnym plusem, z którego możecie także skorzystać. Np. Macie chłopaka lub dziewczynę w innym pokoju, akademiku? To macie darmowe rozmowy ze sobą za pomocą aparatu stacjonarnego. Pozostałym współlokatorom to jednak niekoniecznie może się podobać.

8.    Akademiki położone są zazwyczaj blisko Wydziału, choć czy będziecie mieli niedaleko zależy od różnych czynników.  1) Jedni chcąc mieszkać np. na osiedlu Centrum by mieć blisko na starówkę, mają daleko na wydział np. na Bielanach. 2) Kwestia czy dostaniecie miejsce tam gdzie wam odpowiada.

Minusy akademików:

1)    Akademik jest fajny, gdy trafisz na fajnych ludzi. Każdy student ma swoją definicję, kogo by chciał spotkać.
2)    Wspólna łazienka, kuchnia – miejsce integracji może stać się także koszmarem.  Lokatorzy nie sprzątający po sobie, brudzący wszędzie tam gdzie się pojawią.  
3)    Zdarzają się kradzieże. Nie ma miejsc np. w 3osobowym  pokoju  na klucz gdzie można sobie coś schować chyba ,że zorganizujecie sobie takie.


4)    Przydzielone osoby są zazwyczaj z różnych kierunków, różnych wydziałów. Każdy student chce mieć życie studenckie, jak również musi zaliczyć sesję egzaminacyjną. Egzaminy są uzależnione od tego co się studiuje, więc będą niewątpliwie sytuacje ,że będziesz chciał się uczyć, a inni imprezować i odwrotnie.
5)    Małe pokoiki

6)    Czasami w WC, pod prysznicem nie ma zamknięć, więc pełna swoboda wykluczona

7)    Ceny akademików nie są już takie tanie jak się wydaje…  Dokładając np. 100 zł do czynszu możesz rozważać pokój wynajmowany poza akademikiem

 

f t g

JoomBall - Cookies